Mini Gastrik Bypass

mini gastrik bypass

Tedavi Süresi

1 – 3 saat

Hastanede Yatış

4 Gün

İyileşme Süresi

2 Gün

Ücretlendirme

0.000 TL’den başlayan fiyatlarda

Omega (Mini) Baypas

Birçok hasta için Omega (Mini) Bypass, standart gastrik bypass cerrahisine etkili bir alternatiftir. Omega (Mini) Bypass, Roux-en-Y gastrik bypass prosedürüne çok benzer. Türkiye’deki Mini Gastrik Bypass, yenebilecek yiyecek miktarını sınırlandırarak ve iştah kontrolünde bulunan bağırsak mantarlarını değiştirerek kilo vermeye yardımcı olur.

Mini bypass ilk olarak 1960’ların sonlarında kullanıldı, ancak daha sonra atıldı. Laparoskopik (“anahtar deliği”) cerrahideki gelişmeler nedeniyle , küçük gastrik bypass yine çok popülerdir. Türkiye’de gastrik bypass yerleştirilirse, bu ülkede konvansiyonel gastrik bypass’a hızlı, etkili ve ucuz bir alternatiftir.

Mini Gastrik Bypass Türkiye Ameliyatı

Mini gastrik bypass ameliyatı, Türkiye’deki uzmanlar ve cerrahlar tarafından ideal olarak gerçekleştirilen nispeten hızlı ve kolay bir ameliyattır. Ameliyatın ilk bölümünde, cerrah mideyi bir endoskopik cihaz kullanarak ikiye böler. Bu yeni, daha dar bir mide torbası oluşturur. Yeni mide çok daha küçük olduğu için çok daha az yiyecek yiyebilir.

Midenizin çoğu vücutta kalır ve sindirime yardımcı olan sindirim suları üretmeye devam eder. Bununla birlikte, midenin bu ayrılmış kısmı artık yiyecekle temas etmiyor.

Omega bypass ameliyatının bir sonraki adımında, cerrah duodenumdan ve jejunumun bir kısmından oluşan bağırsak halkasını mideye getirir ve bunları alt kısma bağlar. İki metrelik ince bağırsağı atlayarak, mide torbasından gelen yiyecekler doğrudan midenin ayrılmış kısmından sindirim sularını karşıladığı ince bağırsağa gider.

Oniki parmak bağırsağı ve jejunumun atlanması gıda ve kalori alımını azaltır. Daha az kalori tüketilen ortalama kilo kaybıdır.

Omega gastrik bypass ameliyatından sonra

Türkiye’de omega gastrik bypass ameliyatı geçiren hastalar genellikle 24 saat içinde bu ameliyattan iyileşmeyi bekleyebilirler. Bununla birlikte, güvenlik uğruna, üç ila beş gün hastanede kalmak en iyisidir. Deneyimli hemşireler ve doktorlar, kan pıhtılarının oluşmasını önlemek için hastaları mümkün olduğunca çabuk kalkmaya ve hareket etmeye teşvik eder.

Operasyondan sonraki ilk günlerde diyet, yavaş yavaş katı gıdalara dönüştürülen sıvı bir diyetle başlar. Bu, vücudun operasyondan kaynaklanan değişikliklere en uygun şekilde adapte olmasını sağlar.

Türkiye’de mini gastrik bypass operasyonlarının sayısının artması

Türkiye’de yapılan mini gastrik bypass sayısı giderek artmaktadır. Operasyonların yüksek kalitesi, işlem öncesi, sırasında ve sonrasında mükemmel tıbbi tedavi ve Türkiye’deki ucuz gastrik bypass maliyetleri birçok hasta için iyi nedenlerdir. Sürecin güvenli, ucuz ve etkili olduğu kanıtlanmıştır. Türkiye’den mini gastrik bypass ile kilo kaybı kalıcıdır ve fazla kilolu olmanın neden olduğu diğer rahatsızlıklarda azalma ile el ele gider. Yaşam kalitesi önemli ölçüde iyileşmiştir ve ucuz gastrik bypass sayesinde Türkiye maliyetleri finansal sıkıntıya neden olmaz.

mini gastrik bypass
mini gastrik bypass
mini gastrik bypass

Sorunuz mu var?

Mini Gastrik Bypass
İsterseniz merak ettiğiniz konularda
sizi detaylı bilgilendirmemiz için bizi arayabilirsiniz.

Şimdi Arayın:
+90 549 448 07 07

WhatsApp :
+90 549 448 07 07

SİZİ ARAYALIM!
DEĞİŞİME BAŞLAMAK İÇİN HAZIR MISIN?

Doktorlarımız ve tedavi seçeneklerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için +90 549 448 07 07
numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.
TIKLA VE ARA

Copyright © CEBE Health Group 2020. All rights reserved.

Web Hizmetleri: WORDA Creative

×