Duedonal Switch

duadonal switch

Tedavi Süresi

1 – 3 saat

Hastanede Yatış

4 Gün

İyileşme Süresi

2 Gün

Ücretlendirme

0.000 TL’den başlayan fiyatlarda

Duedonal Switch

Biliopankreatik diversiyon kilo kaybı için cerrahi bir prosedürdür. Türkiye’deki biliopankreatik derivasyon genellikle duodenum anahtarı ile varyantta ameliyat edilir. Operasyon özellikle fazla kilolu ve BMI’sı 50’den fazla olan ve diğer kilo verme yöntemlerinin istenen sonuçları elde etmediği hastalar için uygundur. Türkiye’deki uzmanlık ve cerrahların yüksek düzeyde uzmanlığı ve uzun yıllara dayanan deneyimi, hastalara sağlıklarını ve hayata karşı iyi bir tutum kazandırmaktadır.

Türkiye’de duedonal switch

Bu operasyonun ilk adımında, gastrik gastrektomi denir. Bu, doğal midenin yaklaşık yüzde 80’ini giderir. Geriye kalan şey, muza benzer boru şeklinde olan daha küçük bir midedir. Biliopankreatik diversiyon ile, ince bağırsağın yanı sıra ince bağırsağın sınırlı bir kısmına gıdaların verildiği pilorik kapak kalır.

Ameliyatın ikinci adımında, cerrah bağırsağın uç kısmını midenin yakınındaki duodenuma bağlar. Bu müdahale, proteinler ve yağlar da dahil olmak üzere besinlerin gıda alımını ve emilimini önemli ölçüde azaltır.

Türkiye’deki biliopankreatik diversiyon genellikle sadece tek bir müdahale gerektirir. Daha az yaygın vakalarda, Türkiye’de biliopankreatik diversiyon iki ayrı prosedürle yapılabilir. Sleeve gastrektomi sonrası kilo kaybı, bağırsak bypassının yapılmasından önce beklenir.

Biliopankreatik diversiyonun faydaları

Biliopankreatik diversiyon kilo vermenize yardımcı olmak için yapılır. Aynı zamanda, yaşamı tehdit eden hastalık riski de azalır. Bunlar:

  • Kalp hastalığı
  • Yüksek tansiyon
  • Yüksek kolesterol
  • Şiddetli uyku apnesi
  • Tip 2 diyabet
  • kısırlık

Bu ülkede, doktorlar genellikle bu işlemi sadece hastalar yemek ve egzersiz alışkanlıklarını değiştirerek zaten kilo vermeye çalıştıklarında gerçekleştirirler. Aynı zamanda, bu kilo verme ameliyatı Türkiye’den çok daha pahalıdır. Sağlık sigortası şirketleri genellikle biliopankreatik diversiyon maliyetlerini karşılamaz.

Duedonal Switch’den önce

Türk uzmanlar operasyon öncesi bazı sınavlar yapacaklar. Ameliyat günü, ameliyathanede genel anestezi alacaksınız. Bu şekilde operasyon sırasında uyuyabilir ve prosedürü fark etmeyebilirsiniz. Bir anestezist, anestezi ve dolaşımın etkilerini sürekli olarak izler.

Biliopankreatik derivasyon sırasında kilo verin

Türk doktorlar prosedürden önce prosedürü sizinle görüşeceklerdir. Birçok operasyon laparoskopik olarak, yani karın içindeki küçük kesilerle enstrümanlarla yapılabilir. Bu şekilde geleneksel büyük veya açık kesimler önlenebilir. Aynı zamanda, maliyetler daha düşük ve iyileşme süresi daha kısadır.

Operasyonun iki aşamasının her biri birkaç saat sürer. Operasyondan sonra, eğitimli ve deneyimli sağlık personeli tarafından bir dinlenme odasında izleneceksiniz.

İşlemden sonra

Bir biliopankreatik derivasyondan hemen sonra, sıvılarla beslenirsiniz. Mide ve bağırsakların iyileşmesi zaman alır. Özel diyet planı, ameliyattan sonraki günlerde sıvıdan püre haline getirilmiş gıdaya dönüşür. Birkaç gün sonra, yumuşak haşlanmış yiyecekler yiyebilir ve daha sonra normal bir diyete geri dönebilirsiniz.

Türk sağlık ekibi, olası mikro besin eksikliğini önlemek için işlemden sonra ek vitamin ve mineral takviyeleri almanızı önerecektir.

Türkiye’de biliopankreatik bir derivasyondan sonra , iki yıl içinde aşırı kilonuzun yüzde 70 ila 80’ini gururla kaybetmek mümkün olabilir. Bununla birlikte, ameliyat sonrası gerçek kilo kaybı da yaşam tarzı ve diyet değişikliklerine bağlıdır.

duadonal switch
duadonal switch
duadonal switch

Sorunuz mu var?

Duedonal Switch
İsterseniz merak ettiğiniz konularda
sizi detaylı bilgilendirmemiz için bizi arayabilirsiniz.

Şimdi Arayın:
+90 549 448 07 07

WhatsApp :
+90 549 448 07 07

SİZİ ARAYALIM!
DEĞİŞİME BAŞLAMAK İÇİN HAZIR MISIN?

Doktorlarımız ve tedavi seçeneklerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için +90 549 448 07 07
numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.
TIKLA VE ARA

Copyright © CEBE Health Group 2020. All rights reserved.

Web Hizmetleri: WORDA Creative

×